Dzieci w wieku sześciu lat poznają literki, uczą się czytać i są niezwykle zainteresowane otaczającym je światem. Jeśli szukasz mądrego i rozwojowego prezentu dla sześciolatków i sześciolatek, to tu znajdziesz kilka podpowiedzi. Edukacyjne prezenty dla przedszkolaków nie muszą być nudne! Wręcz przeciwnie, dostarczają długie godziny wspaniałej zabawy, a jak wiadomo nauka przez zabawę to najlepszy sposób na rozwój.

Układanki magnetyczne dla starszych przedszkolaków

Zestawy magnesów, które można przyczepiać w różnych konfiguracjach do tablic to doskonałe akcesoria do nauki czytania, geografii, anatomii czy odczytywania zegara. Układanki magnetyczne można przyczepiać również do innych metalowych powierzchni (np. lodówki!), tworząc różne scenerie, mapy czy układy planet. Trafiony edukacyjny prezent dla 6-latki i 6-latka z zamiłowaniem do układania puzzli i małych elementów.

Podświetlany globus dla 6-latki i 6-latka

Twój sześciolatek albo Twoja sześciolatka interesuje się wszechświatem? Globus z podświetleniem, interaktywnymi przyciskami lub innymi urozmaiceniami może być wymarzonym podarunkiem. Dziecko będzie miało mnóstwo zabawy, a przy okazji będzie uczyło się geografii. Łatwiej mu wyjaśnisz, jak Ziemia się obraca wokół Słońca, dlatego są pory roku i jak powstaje zaćmienie księżyca.

Gry do nauki angielskiego

Czas przedszkolny to najlepszy moment na rozpoczęcie nauki języka obcego. Możesz zainwestować w mały laptop uczący dziecko pierwszych słówek i zwrotów po angielsku. Jeśli maluch umie już czytać, może sam poznawać słówka dzięki różnych grom, układankom memory czy magicznym piórom.

Interaktywne pióra do czytania z książeczkami

Tak zwane magiczne pióra z interaktywnymi książeczkami to absolutny hit wśród sześciolatków. Książki są rozbudowane i zawierają wiele treści czytanych przez lektora. Wystarczy, że 6-latka czy też 6-latek nacisną piórem odpowiedni przycisk w książce i już będzie zdobywał nowe informacje o świecie. Książki zawierają wiele łamigłówek, które dziecko może rozwiązywać z rodzicami lub samodzielnie. Dostępne są też różne gry z dołączonym, czytającym piórem – różnych marek.

Edukacyjne puzzle do nauki liczenia i czytania – prezent dla ambitnej sześciolatki

Zmazywalne tablice z literkami czy liczbami to kolejny pomysł na prezent dla ambitnych sześciolatków i sześciolatek. Dołączone do książeczek markery są zmywalne – przedszkolak czy zerówkowicz może wielokrotnie pisać po ćwiczeniówkach, doskonaląc kształty poznawanych literek czy cyferek.

Zabawki do kodowania

Zabawki do kodowania dla sześciolatków to zarówno książeczki do rozwiązywania pierwszych informatycznych zadań, jak i roboty, które można zaprogramować! Jeśli chcesz wprowadzić sześciolatka lub sześciolatkę do świata kodowania i ćwiczyć jego lewą półkulę mózgu, to już teraz możesz mu kupować na prezent zestawy kreatywne, gry i produkty interaktywne w tej tematyce.

Zestawy do eksperymentów chemicznych, mikroskop albo laboratorium z elektroniką

Który sześciolatek nie lubi eksperymentów? Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy uwielbiają przemieniać się w laborantki i laborantów, mieszać różne kolory farb, podglądać rośliny pod mikroskopem czy też łączyć elektroniczne układy. Możesz wybierać spośród różnych zestawów edukacyjnych do ekeprymentów, które dają dzieciom mnóstwo zabawy i rozwijają ich intelekt.

Autor: Redakcja partnera

Wpisy o podobnej tematyce

Redakcja partnera

Atak kaszlu jak powstrzymać – domowe sposoby

Redakcja partnera

Przedszkole dwujęzyczne – nowa era edukacji

Redakcja partnera

Integracja sensoryczna: Klucz do rozwoju dzieci

Redakcja partnera

Jaki prezent kupić na gwiazdkę dla dzieci?