Współczesna medycyna to nie tylko postęp w diagnostyce i leczeniu, ale także ciągła ewolucja narzędzi, które wspierają pracę lekarzy i zarządzanie placówkami medycznymi. Jednym z najważniejszych obszarów, w którym technologie informatyczne zrewolucjonizowały sposób pracy, jest prowadzenie dokumentacji medycznej. Dlaczego papierowe kartoteki odchodzą w zapomnienie i jak wdrożyć kompleksową elektroniczną dokumentację medyczną?

Dlaczego papierowe kartoteki zastępujemy elektroniczną dokumentacją medyczną?

Przez wiele lat papierowe kartoteki były podstawowym narzędziem do przechowywania informacji o pacjentach. Jednakże, wraz z rozwojem technologii informatycznych, coraz więcej placówek medycznych decyduje się na przejście na elektroniczną dokumentację medyczną (EDM). Dlaczego?

Elektroniczna dokumentacja medyczna pozwala na dostępność danych zawsze i wszędzie

Papierowe kartoteki są problematyczne – możesz mieć do nich dostęp tylko w jednym miejscu i często w określonych godzinach. Elektroniczna dokumentacja medyczna w tej kwestii zmienia niemalże wszystko! Dostęp do potrzebnych danych zyskujesz tak naprawdę z dowolnego miejsca na świecie i o dowolnej porze, wystarczy do tego tablet, laptop czy smartfon. To jednak nie wszystko, ponieważ elektroniczna dokumentacja medyczna pozwala dodatkowo na szybkie i łatwe udostępnianie informacji innym specjalistom, co bywa kluczowe w nagłych przypadkach i poprawia koordynację opieki nad pacjentem.

Poza tym papierowe dokumenty można łatwo zgubić, zniszczyć, lub też mogą wpaść w niepowołane ręce. Nowoczesne oprogramowanie medyczne, takie jak Medyc zapewnia zaawansowane zabezpieczenia i przechowywanie danych w chmurze z kontrolą dostępu, co sprawia, że dane Twoje i Twoich pacjentów będą całkowicie bezpieczne.

Elektroniczna dokumentacja medyczna, czyli oszczędność czasu

Chcesz zaoszczędzić sporo czasu i uniknąć “papierkowej roboty”? Elektroniczną dokumentację medyczną w przeciwieństwie do papierowych kartotek możesz szybko i bezbłędnie uzupełnić za pomocą kilku kliknięć myszą, czy nawet przy wykorzystaniu mowy, ponieważ zaawansowane programy, takie jak Medyc posiadają funkcję dyktowania tekstowego, a dodatkowo oferują gotowe szablony dokumentów, które z łatwością dopasujesz do specyfiki swojego gabinetu czy też placówki.

Dokumentacja medyczna oprogramowanie medyczne Medyc

Elektroniczna dokumentacja medyczna w Medyc!

Chcesz poprawić jakość i wydajność pracy swojej placówki? Zależy Ci na komforcie pacjentów? W takim razie postaw na najlepsze rozwiązanie! Medyc oferuje system elektronicznej dokumentacji medycznej, zapewniając szereg korzyści. Jakich?

  • Eliminuje konieczność korzystania z papierowej dokumentacji, która często jest niedostępna lub nieczytelna.
  • Umożliwia łatwy dostęp do całej historii choroby pacjenta oraz udostępnianie jej innym specjalistom.
  • Pozwala na przechowywanie danych w chmurze, zapewniając ich bezpieczeństwo i dostępność w dowolnym miejscu i czasie.
  • Oferuje intuicyjny interfejs, który pozwala na szybki dostęp do potrzebnych danych oraz sprawne wprowadzanie nowych informacji

Elektroniczna dokumentacja medyczna w Medyc to szeroki zakres funkcji, między innymi

  • edycja badań podmiotowego, przedmiotowego, diagnozy, zaleceń, wyników badań, recept, zwolnień i skierowań;
  • tworzenie szablonów dokumentacji medycznej;
  • e-recepty, e-skierowania i e-zwolnienia;
  • integracja z NFZ;
  • dyktowanie tekstowe zamiast ręcznego wprowadzania danych.

Oprogramowanie do zarządzania dokumentacją medyczną

Elektroniczna dokumentacja medyczna – przyszłość opieki zdrowotnej

Elektroniczna dokumentacja medyczna to nie tylko narzędzie do przechowywania danych, to także fundament dla rozwoju nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie zdrowia. Przejście na elektroniczną dokumentację medyczną z pewnością będzie doskonałą inwestycją w przyszłość placówki, ponieważ to nie tylko narzędzie do przechowywania danych, ale także narzędzie do poprawy jakości opieki nad pacjentami, zwiększenia efektywności pracy i obniżenia kosztów.

Wypróbuj Medyc – kompleksowe rozwiązanie dla placówek medycznych, które chcą usprawnić prowadzenie dokumentacji medycznej i poprawić jakość świadczonych usług. Przekonaj się sam!

Autor: Redakcja partnera

Wpisy o podobnej tematyce

Redakcja partnera

Atak kaszlu jak powstrzymać – domowe sposoby

Redakcja partnera

Nasen – lek na bezsenność, działanie i dawkowanie

Redakcja partnera

Esperal Katowice: życie po wszywce alkoholowej

Redakcja partnera

Diagnoza: nowotwór. Jak wspierać bliską osobę?

Redakcja partnera

Alergia na słońce – jak sobie z nią radzić?