Sprawdź, jakie zabawki dla dzieci idealnie sprawdzą się w ogrodzie lub na podwórku.

W trakcie upalnych, letnich dni większość dzieci najchętniej zostałaby w domu spędzając czas przed ekranem tabletu lub komputera. Czy nie ma zatem sposobu, aby zachęcić pociechy do większej aktywności ruchowej i przebywania na świeżym powietrzu? Jak się okazuje kluczem do sukcesu w tej kwestii jest dobór odpowiednich zabawek. Przygotowaliśmy zatem krótkie zestawienie zabawek, które pozwolą dziecku radośnie spędzać czas na podwórku.

Ogródek jako centrum zabawy

Najprostszą metodą pozwalającą zachęcić dzieci do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu jest zagospodarowanie przestrzeni w przydomowym ogródku. Dzięki kilku popularnym zabawkom, ogródek można szybko zamienić w plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. Postawienie drewnianego czy też plastikowego domku dla dzieci pozwoli stworzyć swoistą podwórkową bazę, gdzie maluchy będą mogły odgrywać różne rodzinne role lub przechowywać inne zabawki i przedmioty.

Ślizganie się bez końca na ogrodowej zjeżdżalni

Wspomniany domek dla dzieci najlepiej uzupełnić poprzez dokupienie ogrodowej zjeżdżalni. Dzieci w praktycznie każdym wieku kochają ślizgać się z góry na dół całymi godzinami. Zjeżdżalnie należy dobrać biorąc pod uwagę długość ślizgu produktu oraz jego dodatkowe funkcje (jak zjeżdżalnie ze ślizgiem wodnym).

Piaskownica dla małych konstruktorów

Kolejną zabawką, która zachęci dzieci do spędzania czasu na dworze jest klasyczna piaskownica. Najmłodsze szkraby (ale i nie tylko) potrafią zatracić się na długie chwile w budowania piaskowych konstrukcji. Zalecamy wyposażyć maluchy w dodatkowe foremki, grabki czy też łopatki, by zabawa w piaskownicy była jeszcze bardziej atrakcyjna, a jednocześnie pozwalała rozwijać zdolności manualne i poszerzać kreatywność, ucząc współpracy z rówieśnikami.

Zabawki jeżdżące na dwór

Osobną kategorię stanowią różnego rodzaju jeżdżące zabawki, z których dziecko będzie korzystało na dworze. W przypadku maluchów, które dopiero stawiają pierwsze kroki mowa tutaj o jeździkach lub rowerkach trójkołowych. Starsze dzieci będą natomiast zachwycone możliwością jazdy samochodzikiem z napędem akumulatorowym czy też gokartem z napędem na pedała, dzięki którym poczują się niczym prawdziwi kierowcy.

Dziewczynki, które nie są zainteresowane motoryzacją docenią z kolei zakup wózka dla lalek z którym będą mogły spacerować na podwórku odgrywając rolę mamy i rozwijając swoje zdolności empatyczne.

Zabawki na podwórko – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Nadrzędnym celem zabawek na podwórko (oprócz dostarczenia dziecku znakomitej rozrywki) jest zadbanie o prawidłowy i pozytywny rozwój dziecka. Szukając zabawek na dwór kluczowe będzie więc zwrócenie uwagi na aspekt bezpieczeństwa (certyfikaty bezpieczeństwa, materiały, z jakich wykonana została zabawka) oraz dobranie produktu do wieku dziecka (nieodpowiedni przedział wiekowy zabawki może zniechęcić dziecko do jej użytkowania).

Dokonując zakupu zabawki ogrodowej sugerujemy również wziąć pod uwagę upodobania pociechy. Jeżeli maluch wykazuje inklinacje w kierunku budowania i konstruowania to lepiej postawić na zakup piaskownicy oraz dodatkowych akcesoriów, a w przypadku gdy jest miłośnikiem samochodów na wybór zabawkowego pojazdu.

Autor: Redakcja partnera

Wpisy o podobnej tematyce

Redakcja partnera

Atak kaszlu jak powstrzymać – domowe sposoby

Redakcja partnera

Przedszkole dwujęzyczne – nowa era edukacji

Redakcja partnera

Integracja sensoryczna: Klucz do rozwoju dzieci

Redakcja partnera

Jaki prezent kupić na gwiazdkę dla dzieci?