Jesteś nauczycielem i szukasz inspiracji do codziennej pracy? Sprawdź te książki – to prawdziwe must read każdego, kto na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą. O czym mowa? Oczywiście o pozycjach od wydawnictwa WSiP, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Wydawnictwo WSiP – materiały, po które warto sięgnąć

Każdy pedagog, niezależnie od stażu pracy, miewa momenty, kiedy ma wrażenie, że skończyły mu się pomysły na efektywne przekazywanie wiedzy i docieranie do uczniów. Wypalenie zawodowe? Niekoniecznie. Czasami to po prostu zwykły przestój, który minie. Nic jednak nie dzieje się samo – zamiast więc czekać na to, że znów zacznie Ci się chcieć, sięgnij po wsparcie.

Szukając inspiracji, nie można pominąć ogromu wiedzy zawartego w wyselekcjonowanych książkach dla nauczycieli dostępnych np. w Eduksięgarni. Najlepsi autorzy, wartościowe lektury przełamujące utarte edukacyjne schematy – na to można liczyć, zaglądając do tej oferty. Na szczególną uwagę zasługują oferowane przez tę księgarnię internetową propozycje wydawnictwa WSiP. Książki wydawnictwa WSiP sklep Eduksięgarnia proponuje w wielu formach. Zajrzyj do proponowanego asortymentu i znajdź coś dla siebie!

Gry i pomoce edukacyjne – zabawa i nauka

wsip sklep

Praca z uczniami jest kwestią bardzo złożoną. Kiedy poszukujemy wsparcia w literaturze, nie ma sensu ograniczać się jedynie do książek pedagogicznych. Świetną opcją są również gry i pomoce edukacyjne, które można wykorzystywać w kreatywny sposób na co dzień, chociażby na godzinie wychowawczej, ale nie tylko.

W sprzedaży można znaleźć szeroką ofertę takich pomocy prosto od wydawnictwa WSiP. Atrakcyjne zabawy z pewnością wspomogą rozwój uczniów szkoły podstawowej i pomogą ich zaangażować. Również na późniejszym etapie edukacji dobrze jest przynajmniej od czasu do czasu wychodzić ze schematów i proponować inne formy wspólnej nauki.

Początki edukacji – jak je wspierać?

Wśród propozycji znaleźć można także zeszyty pomocne przy pierwszych próbach pisania, a także materiały do nauki liter. Pierwsze kroki w szkole nie są łatwe, dlatego cieszy, gdy nauczyciele szukają sposobów, by nieco je dzieciom ułatwić. Kultowy elementarz, który pamiętają także starsze pokolenia, stanowi prawdziwe must have w biblioteczce nowoczesnego pedagoga. Świadomy nauczyciel wie, że mieszanie starego z nowym to sztuka, którą warto opanować. Połączenie tradycyjnych metod i nowoczesnej wiedzy to przepis na sukces.

Przygotowywanie do szkolnych obowiązków zaczyna się już od wieku przedszkolnego – i bardzo słusznie. Najmłodsze dzieci powinny czuć wsparcie i ogrom możliwości, jaki stoi właśnie przed nimi. Pedagog to w tym wszystkim przewodnik, który powinien szukać różnorodnych możliwości dotarcia do dzieci.

Bycie dobrym wychowawcą? To wyzwanie!

Zatrzymując się przy funkcji wychowawcy – jak być takim, który wspiera kompetencje miękkie uczniów i ich rozwój osobisty? Osobą, do której młodzież zwraca się z problemami i do której ma zaufanie, dzięki czemu można uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji? Odpowiedź na te pytania również możesz znaleźć w książkach dla nauczycieli.

Bycie dobrym wychowawcą jest nierozerwalnie związane z rozwijaniem empatii, tworzeniem bezpiecznego środowiska i budowaniem pozytywnych relacji w grupie. Na pewno składa się na to wiele indywidualnych umiejętności, ale jeżeli nie czujesz od razu, że je posiadasz, nie oznacza to, że jeszcze ich nie nabędziesz. Właśnie od tego są dostosowane do konkretnych potrzeb książki dla nauczycieli. W Eduksięgarni można znaleźć potrzebne wsparcie.

Autor: Redakcja partnera