Wielokrotnie słyszy się o zmianach w modzie komunijnej, dotyczącej odzieży dla dzieci, dodatków oraz sposobu organizacji przyjęć. Trendy komunijne nie omijają również prezentów. Co podarować na komunię, by wpisywało się w trendy, a zarazem spodobało się dziecku?

Ponadczasowe prezenty komunijne, podkreślające religijny wymiar uroczystości

Wśród prezentów komunijnych, które nie wychodzą z mody znajdują się przede wszystkim złote i srebrne łańcuszki z krzyżykiem, które podczas uroczystości są święcone, a posiadanie ich jest tradycją od wielu pokoleń. Taki prezent wręczają dziecku rodzice lub rodzice chrzestni. Do najczęściej darowanych, ponadczasowych prezentów z okazji Pierwszej Komunii Świętej zaliczają się również obrazki z motywem religijnym, ilustrowane Biblie dla dzieci oraz albumy komunijne (https://www.cewe.pl/fotoalbum.html), które można dziś zaprojektować samodzielnie.

Ciekawe, indywidualnie dopasowane prezenty na Komunię

Najciekawsze prezenty pierwszokomunijne są dopasowane do indywidualnych potrzeb, zainteresowań i oczekiwań dziecka. Doskonałym pomysłem na tego typu prezent jest album komunijny, który przygotujesz z własnoręcznie zrobionych zdjęć. Możliwość uszlachetnienia go, doboru rozmiaru i stylu stworzy efekt indywidualnie projektowanej książki ze zdjęciami komunijnymi. Warto zrobić tego dnia fotoreportaż, który stanie się doskonałą bazą do stworzenia niezwykłej pamiątki z tego uroczystego dnia. Personalizowane prezenty oraz takie, które można wykonać samodzielnie i zaangażować się w ich dopracowany efekt cieszą przez wiele lat.

Nowinki technologiczne – czy ten prezent komunijny jest trendy?

Wśród chętnie darowanych prezentów komunijnych są modne nowinki technologiczne. Kiedyś wręczaliśmy zegarki, dziś smartwatche, nowoczesne smartfony, laptopy, elektryczne hulajnogi. Takie prezenty nie są jednak obowiązkowe i decyzja w kwestii wyboru tak kosztownego prezentu należy do rodziców i chrzestnych. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej powinna mieć wymiar sentymentalny, dlatego przede wszystkim ważne są podarunki, które nie wyjdą z mody, nie stracą ważności, nie ulegną awarii. Poza obecnością ważne jest osobiste zaangażowanie, by sprawić dziecku radość i doprecyzować prezent pod kątem jego zainteresowań. Uniwersalnie? Świetną pamiątką będzie album komunijny lub ilustrowana książka ze zwierzętami, zabytkami lub roślinami, którymi interesuje się dziecko.

Autor: Redakcja partnera