Od dawna bajki Walta Disneya zawsze skupiały się na uroczych księżniczkach. Tak narastała walka o idealne piękno i w ten sposób też kobiety zaczęły robić wszystko, by stać się atrakcyjnymi dla mężczyzn. Dbasz o siebie, ale nadal zastanawiasz się, co musisz zrobić, by zyskać w oczach faceta? Poznaj 10 zasad, którymi warto się kierować, by mężczyźni uznawali Cię za atrakcyjną kobietę.

Czy jestem atrakcyjna w oczach mężczyzny?

Wiele badań pokazuje korelacje między pięknem a zainteresowaniem płci przeciwnej. Osoba „stosunkowo piękna” ma większe szanse na zdobycie uwagi niż osoba „stosunkowo brzydka”. Ta niezgodność tworzy pewną rywalizację o to, kto jest piękniejszy, bardziej atrakcyjny, inteligentniejszy, milszy lub zdrowszy. Ale w takim razie, co sprawia, że ​​kobieta jest atrakcyjna w oczach mężczyzny?

Ogólnie rzecz biorąc, mężczyźni zgadzają się co do tego, kim jest atrakcyjna kobieta, nawet w różnych kulturach i grupach społecznych. Oczywiście niektóre standardy urody pań są uniwersalne, bo okazują się dobrymi wyznacznikami genów, zdrowia i płodności:

 • zgrabne ciało,
 • jedwabista skóra,
 • symetryczna twarz,
 • nienaganna fryzura,
 • pomalowane paznokcie,
 • odpowiednia masa ciała i wzrost.

Jednak istnieje wiele indywidualnie cenionych cech estetycznych, ale takie elementy są nadal subiektywne i wydają się mniej powierzchowne, niż są w rzeczywistości.

10 zasad, jak stać się atrakcyjniejszą kobietą dla mężczyzny

Nie musisz drastycznie zmieniać wyglądu lub sposobu ubierania się. Pamiętaj, że oprócz czynników fizycznych, liczą się także inne, które sprawiają, że mężczyzna powie: „wow, cóż za atrakcyjna dziewczyna!”. Poznaj 10 sposobów na to, jak zwiększyć zainteresowanie panów swoją osobą.

1. Pracuj nad poczuciem własnej wartości.

Bycie seksowną to coś więcej niż atrakcyjność fizyczna i pewność siebie. Istnieje niezliczona liczba pewnych siebie kobiet, które po prostu nie umieją pokazać tego, jakie są. Wiele z nich uważa, że ​​będą seksowne, jeśli będą podkreślać swoje cechy fizyczne, jednocześnie respektując trendy mody. Jednak głównym czynnikiem przyciągającym mężczyzn jest bycie zadowoloną z siebie i brak potrzeby aprobaty, by potwierdzać swoją seksualność. Jeśli nie radzisz sobie z tym sama, skorzystaj z pomocy psychologa.

2. Miej poczucie humoru

Dobry nastrój przyciąga dobrą energię i pozytywne emocje, a także zapewnia chwile prawdziwej satysfakcji i szczęścia. Śmiech wpływa na percepcję i odbiór drugiej osoby, sprawiając, że uważana jest za bardziej atrakcyjną.

3. Naucz się słuchać innych.

Mężczyźni uwielbiają czuć się ważni, kochani, piękni, inteligentni. Mają o wiele większą potrzebę akceptacji niż kobiety. Dziewczyna, która nie słucha i zmienia temat, gdy chłopak opowiada o sobie, nie jest atrakcyjna. Oczywiście nie musisz się ze wszystkim zgadzać, ale szanuj jego opinie i bądź uprzejma.

4. Uśmiechaj się.

Zwykły uśmiech sprawia, że ​​mężczyźni uważają kobiety za ładniejsze. Co ciekawe, ten sam obszar mózgu, który jest aktywowany, gdy ludzie otrzymują nagrodę, jest również stymulowany, gdy osoba widzi uśmiechniętą twarz. Tym samym Twoja radość jest dla mężczyzny swego rodzaju prezentem.

5. Bądź sobą.

Nie udawaj nikogo, nie naśladuj innych. Musisz mieć swój własny styl, swoją markę. Mężczyźni na pewno nie uznają Cię za bardziej interesującą, jeśli będziesz kimś, kim nie jesteś.

6. Miej hobby.

Nikt nie lubi rozmawiać z kimś tylko na jeden temat. Inteligentni i zainteresowani różnymi sprawami ludzie są zawsze bardziej atrakcyjni. Dlatego spróbuj wzbudzić ciekawość potencjalnego partnera swoim hobby – czymś, co lubisz i co jest interesujące. Uwierz, że mężczyźni potrafią zaciekawić się nie tylko piłką nożną.

7. Bądź nieco tajemnicza.

To ta słynna gra damsko-męska, która „nie podaje Cię na tacy”. Pozostaw mężczyznę w odrobinie niepewności. Pamiętaj, że faceci to zdobywcy, którzy lubią zawalczyć o względy wybranki.

8. Pozostań niezależna finansowo.

Stabilność finansowa kobiety jest jednym z ważniejszych czynników przyciągających mężczyzn. Oczywiście pieniądze nie gwarantują szczęścia ani utrzymania długotrwałego związku. Jednak dzięki nim nie musisz polegać na facecie, aby zaspokoić swoje potrzeby.

9. Nie opowiadaj o przeszłości.

Nie zanieczyszczaj teraźniejszości swoimi złymi doświadczeniami z przeszłości. Nie zasypuj poznanych mężczyzn opowieściami o byłych partnerach. Skup się na nowej relacji i okaż zainteresowanie temu, dla którego chcesz być naprawdę atrakcyjna.

10. Zachowaj swoją kobiecość i zmysłowość.

Nie musisz chodzić w szpilkach i sukienkach z głębokimi dekoltami. Kobiecość i zmysłowość przejawiają się w Twoich gestach, sposobie mówienia i chodzenia. Zachowanie klasy i subtelności to jeden z najważniejszych filarów kobiecej atrakcyjności.

Jak sprawdzić swoją atrakcyjność w oczach mężczyzny?

Zadajesz sobie pytanie, skąd mam wiedzieć, czy jestem dla niego atrakcyjna? To proste! Wiedz, że mężczyzna jest Tobą zainteresowany, gdy:

 • uśmiecha się na Twój widok,
 • ma ten charakterystyczny „błysk w oku”,
 • chce się z Tobą spotykać,
 • poświęca Ci całą uwagę, gdy jesteście razem,
 • lubi rozmawiać z Tobą na głębokie tematy,
 • szuka kontaktu fizycznego,
 • uwzględnia Cię w swoich planach na przyszłość.

Teraz kiedy znasz już zasady bycia atrakcyjną kobietą, możesz przystąpić do zmian i zadbania o to, by wzbudzić zainteresowanie mężczyzn.

Autor: Monika Chrapinska-Krupa

Wpisy o podobnej tematyce

Zespół Poradni Psychologicznej Spokój w Głowie

Introwertyk w pracy: Mocne strony introwertyków

Zespół Poradni Psychologicznej Spokój w Głowie

Emocje – jakie są emocje?